Termal Battaniye

Termal Battaniye..

500,00 TL + KDV  350,00 TL + KDV

Yeni
% 30 İndirim

Termal Giysiler Nedir, Faydaları Nelerdir?

Termal giysiler, günümüzün ‘mucize’ sayılabilecek sayılı ürünlerindendir. Çok kapsamlı Ar-Ge çalışmalarının sonucunda üretilen termal giysiler, vücudun ısı dengesini korumaya yardım ederek fayda gösterir. Aslında bizi kış aylarında koruyan mont kadar önemli bir giysi olduğundan özenerek seçilmelidir.

Termal Giysiler

Dağcılık, avcılık, kayak, snowboard, balıkçılık, askeri hizmetler ve daha çok soğuk havalar için ideal bir kıyafettir. Soğuk kış şartlarında vücudunuzun oluşturduğu aktif ısıyı vücutta tutar. Pamuklu ürünler vücut ısısının % 100’e kadarını dışarıya sızdırırken, termal giysiler ise özel teknolojileri ile ısının yüzde 80’ini vücutta tutarlar. Bu da vücudumuzun soğuk havalarda kolayca üşümemesini sağlar. Termal giysiler bunları yaparken bir yandan da teri üzerinizden atma özelliğini yerine getirmektedir. Bu sebepten dolayı aktif olarak spor yaparken oluşan terler, vücutta kalmaz, bir üstteki katmana çıkar. Pamuklu giysilerde ise teri, ıslaklık olarak hissedebilirsiniz. Pamuklu ürünler ıslak vücudunuza yapışır ve hızlıca kurumadığı için hastalıklara sebebiyet verir. Termal giysiler ise teri dışarı aktarır, hızlıca kurur ve sağlıklı kalmanıza yardımcı olur.

Termal Giysilerin İçerikleri Nedir?

Termal giysiler ; elasta, polyamid, polyester, polyproplerin belli oranlarda karışımlarından üretilir.

Termal Giysiler Nerelerde Kullanılmaktadır?

Termal giysileri; bisiklet, motosiklet, dağcılık, kayak, snowboard, yelken, kürek, trekking vs. doğa sporlarıyla basketbol, voleybol, fitness, pilates gibi kapalı salon sporlarında da rahatlıkla giyebilirsiniz.

Termal Giysilerin Özellikleri Nedir?

Termal giysiler, vücudu ikinci bir deri kadar sıkı bir şekilde sarar. Çok sıkı sarsalar tabi ki de nefes almaktadır. Çoğunlukla Merly Actisystem yenilikçi teknoloji kullanılarak üretilmiştir. Çok hafif ve elastiktir giysilerdir. Oldukça rahat ve yumuşaktır. Teniniz ile uyumludur. Optimal nem transferleri sağlar ve bakteri oluşumunu oldukça engeller. Vücudunuzu terden korur, kuru kalmasını sağlayarak, kokuyu azaltır. Isı kontrolünü sağlar, fazla sıcak ve soğuk stoklanmasını önler. Rahatça hareket özgürlüğü sağlar, kısıtlamaz. Vücut için gereken yerleri özel üretimiyle güçlendirilmiştir.

Termal Giysi Çeşitleri Nelerdir?

Termal giysiler; yarım ve uzun kollu t-shirtler, termal atlet, termal kısa ve uzun taytlardan oluşmaktadır. Termal içlikler alt ve üst takım olarak üretildiği gibi ayrı olarak da satılabilmektedir.