Bulaşık Makineleri

BM-401 Bulaşık Makin..

21.000,00 TL + KDV  18.500,00 TL + KDV

Yeni
% 11 İndirim

Teknoloji dünyası hızla gelişerek büyüse de genel olarak telefon ve bilgisayarlar hakkında çeşitli haberler yapıyoruz. Ancak teknoloji, yalnızca telefondaki gelişmiş işlemciler değildir.
Teknoloji denildiği zaman akla gelen, gelişmiş ekranlar sunan akıllı televizyonlar, özel soğutma sistemleri ile donatılan buzdolapları, daha az su harcayan çamaşır ve bulaşık yıkama sistemleri de, teknoloji teriminin altındaki gelişmeler arasında yer almaktadır.

Peki, annelerimizin kirli çamaşırlarımızı, atletlerimizi ve eşyalarımızı yıkadığı çamaşır makinelerinde gelişmiş teknolojiler nasıl kullanılıyor? İşte yeni nesil çamaşır makinelerinde kullanılan en iyi teknolojiler.

Akıllı Dozaj Sistemi

Siemens tarafından geliştirilmiş i-Dos teknolojisi ile birlikte çamaşır makinesine ne kadar deterjan koyarsanız koyun, yeterli olacak kadarını kullanıyor ve daha fazlasını bir sonraki eşyalar için tutuyor. Bu sistemle hem tasarruf, hem de kişinin her defasında deterjan seviyesini ayarlamakla uğraşmasına gerek kalmıyor.

Siemens tarafından geliştirilmiş olan i-Dos teknolojisi sayesinde bir tam dolu hazne ile 20 kere yıkama yapılabiliyor. Bu teknoloji ile her yıkamada deterjan eklemekle uğraşmanıza gerek kalmıyor.
Ayrıca bu teknolojiyle üretilen çamaşır makineleri, deterjan tüketimini ayarlamak için yıkanacak kumaşın cinsini, suyun yumuşaklığını, çamaşırların kirlilik miktarını hesaplayabiliyor. Ek olarak Siemens dışında Miele markası da, bu teknolojileri Twindos adı ile daha fazla önem kazandırarak büyük ölçüde geliştirmiş markalardan biri olmuştur.

Buharla Yıkama Sistemi

LG tarafından geliştirilmiş olan TrueSteam buharla yıkama teknolojisi, çamaşırları neredeyse hiç yıpratmayarak temizlenmesini sağlıyor. Tükettiği güç tasarrufu kısmında da oldukça başarılı olan buharla yıkama teknolojisi, çamaşırları eskitmediği ve yıpratmadığı için genel olarak ütü kullanımına da son vermekte.

Lekeleri Söküp Atan Teknolojiler

Siemens tarafından geliştirilmiş olan iSensoric teknolojisi 16 lekeyi söküp atma garantisi sunuyor. Hotpoint-Ariston tarafından geliştirilmiş olan leke çıkarma teknolojisi ise 20 lekeyi söküp atma garantisi veriyor.

Leke çıkarma tarafındaki Samsung‘un geliştirmiş olduğu EcoBubble teknolojisi ise lekelere daha fazla nüfuz ederek kolayca çıkmasına olanak sağlıyor. Samsung belirli sayıda lekeyi çıkarma garantisi vermiyor olsa da, EcoBubble teknolojisine güvenleri oldukça fazla. Bunun yanı sıra daha az su tüketimini sunan EcoBubble teknolojisi ise tasarruf tarafında da çok başarılı bir marka olmuştur.