Deniz Motor Ürünleri

Spor/Dağcılık/Kamp Malzeme Ürünleri

Kampa giderken neler götürmeli? Kaç farklı kıyafet alınmalı? Bu tarz soruları olanlara cevap verebilmek adına bazı tavsiyeler aktaracağız.
Kampa gitmeden önce mutlaka yapmanız gereken hazırlıklar

Kamp için gerekli malzemeler:

  1. Çadır
  2. Uyku tulumu
  3. Mat
  4. Kafa feneri ve yedek pil


Çadır
olarak çift katlı çadırları tercih etmenizi öneriyoruz, çünkü bu şekilde buğulaşma daha kolayca dışarı çıkıyor. Eğer buğulaşma dışarı çıkmaz ise sabah kalktığınızda çadırın içini nemli bulabilirsiniz. Uyku tulumunu doğru seçebilmek için ne kadar yükseklikte ve hangi mevsimde kampı yapacağınız çok önemlidir. Uyku tulumlarının üzerinde sıcaklık değerleri yer almaktadır. Üşümemek için ise mat üstünde yatmak daha faydalı olabilir. Aslında matlar yalnızca üşümemek için kullanılmaz. Özellikle konforlu bir kamp istiyorsanız mat daha fazla önemlidir. Doğada yüzeyler sert olduğu için, trekking yaptıktan sonra veya yorucu bir koşudan sonra huzurlu bir uyku çekmeniz sizin için iyi olabilir. Rahat bir şekilde uyumazsanız, gündüz efor sarf ettiğinizde performansınız azalabilir. Zorlu doğa şartlarında iyi bir şekilde uyuyabilmek istiyorsanız matınızı yanınızda kesin götürmelisiniz.

Kampın En Önemli Malzemesi

Kamp malzemeleri içerinde çanta en önemli olanıdır. Tüm malzemelerinizi içine alabilecek hem de bütün gün kolayca sırtınızda eşyalarınızı taşıyabileceksiniz. Hafif ve anatomik yapısı olan sırt çantalarını göz önünde bulundurun. Doğru seçim yapabilmek için bu konuda milliurunler.com adresimizden yararlanabilirsiniz. Doğada gezerken ya da koşarken eşyalarınızı rahat bir şekilde taşıyabilmeniz için çanta tercihinizi doğru yapmanız gerekebilir.

Kıyafet konusunda, mutlaka spor yaptığınız zamanki gibi pamuklu olmayan kıyafetleri tercih edin. Terlediğiniz zaman daha hızlı kuruyup daha az üşümüş olursunuz. Kıyafetlerinizi yıkamak isterseniz o zamanda daha hızlı kuruyacaktır. Kişisel malzeme olarak küçük diş macunu ve dış fırçası almayı unutmayın. Bunun dışında yanınıza yüz için krem, güneş kremi, deodorant ve ıslak mendil kullanışlı olabilir.

Çadırda kalıp ve kamp yapmayı yaşamadan anlatmak çok zordur.  Akşamları gün batımını izlemek, yıldızlara bakarak doğayı dinlemek, uyku tulumundan çıkıp hemen doğanın içine girerek sabah güneşin ilk ışıklarıyla uyanmak eşsiz bir olaydır.