Yangın Duman Ürünleri

RM 21C Yangın Duman ..

750,00 TL + KDV  500,00 TL + KDV

Yeni
% 0 İndirim
Gaz Kaçağına Son Cih..

3.000,00 TL + KDV  2.500,00 TL + KDV

Yeni
% 16 İndirim
Pilli Duman Dedektör..

500,00 TL + KDV  350,00 TL + KDV

Yeni
% 30 İndirim

Likit Petro Gaz (LPG) ve doğalgaz; ısınmadan mutfak ihtiyaçları ne kadar birçok alanda hayatımızı kolaylaştırıyor olmalarına karşın, ciddi hayatı riskleri de barındırırlar. Her ne kadar LPG, kaçak durumlarında anlaşılabilir bir kokuya sahip olsa da, doğalgazın böyle bir durum yoktur. Çoğunlukla doğalgaz kaçaklarında maalesef gaz kaçağının zararlı etkilerine maruz kaldıktan sonra durum fark edilebilmektedir. Tabii bu hallerin pek çoğunda müdahale etmek için çok geç kalınmış olabilir. Ayrıca gaz türevlerinin hemen hepsinin yanıcı ve patlayıcı olması, sadece sinir sistemini etkileyen bir gaz zehirlenmesi durumuna değil, patlama ve yangın gibi durumların ortaya çıkmasına da sebep olabilmektedir. Bu nedenle, gaz kullanımının söz konusu olduğu tüm alanlarda Gaz alarm sistemleri kullanılması bir zorunluluktur. Ürünlerin nitelikli türlerini edinmeli, ev veya ofis olması fark etmeksizin tüm alanları entegre etmelisiniz. Son kanun ve yönetmelikler kapsamında, yeni yapılan yapılarda doğalgaz ve karbonmonoksit alarm sistemlerinin kurulu olması zorunludur.

Can güvenliği öncelikli ihtiyaç

Gaz kaçakları, kendilerini fark ettirmek sizin zamanla kişiyi etkisi altına alan tehlikeli süreçlerdir. Ani bir baskın biçiminde ortaya çıkmıyor olması, fark edilmemelerinin başlıca nedendir. Ortama yavaş yavaş yayılan gaz sinir sistemini zamanla etkisi altına alarak, belli bir süre sonra kişinin tepki veremez hale gelmesine neden olur. Yanmamış gaz kaçakları, yanmış gaz kaçaklarına göre biraz daha kolay anlaşılır olsa da, belirttiğimiz gibi Gaz alarm sistemleri bulunmayan yapılarda, kişilerin herhangi bir kokuya sahip olmayan bu gazları fark edebilmesi oldukça zordur.

Gaz alarm sistemleri, kimyasal algılama modülleri sayesinde belli seviyelerde tehlike algılarına sahiptir. Ortamda bulunan gaz miktarı, tehlike arz edebilecek seviyeye geldiğinde sistem otomatik olarak tetiklenmekte ve gaz miktarı insanları etkilemeden haberdar olabilmeleri sağlamaktadır. Nadiren hata yapan bu sistemlerin, nitelikli türlerine sahip olmanız durumunda, sıfıra yakın risk ile yaşam alanlarınızı güvenli biçimde kullanabilmeniz mümkündür. Sitemizde sizlere sunulan Gaz alarm sistemleri; makul maliyetleri ve yüksek kaliteleri ile can güvenliğinizi garanti altına alabilmeniz için uygun ürünlerdir. Şimdi satın alma işlemini hemen gerçekleştirebilir, evinizi ve ailenizi güvenli bir yaşam alanına kavuşturabilirsiniz.