Raf Sistemi Ürünleri

Avadanlık Seti 8Li/D..

1.020,00 TL + KDV  850,00 TL + KDV

Yeni
% 16 İndirim
4 Zeminli XXL Raf..

8.800,00 TL + KDV  7.500,00 TL + KDV

Yeni
% 14 İndirim
5 Zeminli Mega Raf/2..

15.500,00 TL + KDV  14.000,00 TL + KDV

Yeni
% 9 İndirim

Paketlemenin içerisinde bulunan ürünü sarar, saklar, korur, farkındalığı ortaya çıkarır ve satılmasına neden olur. Bu sebeptendir ki, her sene ürün paketlenmesine milyarlarca dolar para harcanmaktadır. Tüm paketleme işlerinin % 60´ı gıda ürünleri üzerinedir. Önceki zamanlarda, paketleme ve reklam bu denli önemli değildi. Son zamanlarda günümüz dünyasında, paketleme çok önemli bir iş olmakla birlikte kullanıcıların alım tercihlerine yön veren önemli bir etken olarak ortaya çıkmıştır.

Paketleme ve Ambalajın Önemi

Özellikle yiyecek ve içecek ürünlerinin paketlenmesi daha çok önem kazanmaktadır. Gıda ürünlerinin paketlenmesindeki en büyük faktör ise ürünlerin fiziksel açıdan korunmasıdır. Fiziksel koruma ürün kalitesini azaltabilecek vibrasyon, şok, sıkışma, sıcaklık v.b diğer sebeplere karşı ürüne direnç sağlar. Gıda ürünlerinin paketlenmesi paketin dışında kalan oksijen, toz, su buharı veya kimyasalların ürünle ilişkisini keserek duvar görevi görür. Böylelikle, ürün paketleme,  fiziksel korumayla ürünlerin raf ömrünü çok daha fazla uzatarak firmalara depolama ve lojistik açısından büyük bir rahatlık kazandırır. Gıda ürünlerinin paketlenmesi yalnızca ürün ömrünü uzatmakla kalmaz, paketlenmiş tüm ürünler tüketiciye daha çok güven verir. Ürünler, raf ömrünü uzatmak için kurutucular veya oksijen emiciler içerebilir. Taze ürünlerde veya daha az işlem görmüş gıda ürünlerinde de paket içine modifiye atmosfer ya da kontrollü atmosfer uygulanabilmektedir. Paketlemenin en büyük özelliği ürüne yapay bir kamuflaj oluşturarak ürünü zararlı mikroplardan ya da hastalıklardan korumasıdır. Paketlemenin ilk işlevi, raf ömrü boyunca, paket içini taze, temiz ve güvende tutmaktır.

Paketlemenin önemini keşfederek başarıya ulaşmış birçok kurumsal firma ürün ambalajlama süreçlerine ürünlerinden daha çok para harcayabilmektedirler.  Pazarlama planlarının temeli olarak görülen 4P kavramına (ürün, fiyat, dağıtım ve tutundurma) yakın bir zamanda paketleme unsuru da dahil olarak 5P denmesi olasıdır.

Birçok kullanıcı alım kararını vermeden önce ürünü paketiyle değerlendirmektedir. Güzel bir paketlemeyle kendinizi farkettirebileceğiniz tüketicileri aynı şekilde berbat bir paketlemeyle de kaybedebilirsiniz fakat kaliteli bir paketleme ürününüzün satışlarını yükseltmeyi tek başına sağlamayacaktır. İyi bir paketlemeyle kendinize çektiğiniz kullanıcıları yüksek ürün kalitesiyle bir kez daha ürününüzü almaya yönlendirebilirsiniz.