HALI YIKAMA MAKİNELERİ / ÜRÜNLERİ

Hızlı Kurutma İçin N..

220.000,00 TL + KDV  200.000,00 TL + KDV

Yeni
% 9 İndirim
Halı Sıkma Makinası..

125.000,00 TL + KDV  115.000,00 TL + KDV

Yeni
% 8 İndirim
Tarama/Vakumlama Ve ..

300.000,00 TL + KDV  280.000,00 TL + KDV

Yeni
% 6 İndirim
Yorgan/Battaniye Çam..

175.000,00 TL + KDV  165.000,00 TL + KDV

Yeni
% 5 İndirim
Buharlı Elektronik K..

100.000,00 TL + KDV  95.000,00 TL + KDV

Yeni
% 5 İndirim
Profesyonel Soğuk Yı..

92.000,00 TL + KDV  89.000,00 TL + KDV

Yeni
% 3 İndirim
Halı Yıkama Ve Cila ..

72.000,00 TL + KDV  65.000,00 TL + KDV

Yeni
% 9 İndirim
1

Halı yıkama sektöründe son 50 yılda birçok gelişme gerçekleşti.

Halı yıkamak, eskiden uzun zamanlar alırken ve çok efor sarf ettiren, günümüzde ise yenilikçi teknoloji halı yıkama makineleri sayesinde tüm halı çeşitlerini derinlemesine temizleyebilir. Ayrıca halı yıkama makineleri, elde yıkanılan halılara göre çok daha kısa bir zamanda halıları yıkar.

Halı yıkama makineleri, öncelikli olarak ofislerde ve topluma açık yerlerde kullanılan duvardan duvara halılar kullanılmaya başlandı. İş yerlerindeki çalışanlar, halı yıkama makinesi kullanarak, temizliği artık akşamları yapabiliyor, bu durumun sonucunda ise ertesi sabah patronlarını tertemiz bir halı ile karşılayabiliyorlar. Halılar daha kalın ve sert maddelerden üretilince, ince bir halıdan kalın halılara kadar her çeşit farklılıkta halıyı yıkayabilecek makineler geliştirildi.

Evinizde kullanmanız için kullanıma uygun hale getirilerek boyutları küçültülmüştür. Ev tipi halı yıkama makineleri halka açık binalar için gerekli olan güce sahip değildi, ancak evdeki halılarda yüzeysel temizleme yapabilmek için yeteri kadar donanımlıydı.

Halı yıkama makinelerinde standart olarak, su ve şampuan karışımlarını ısıtmak için bir iç ısıtıcısı mevcuttur. Makinenin döner başlıklı yumuşak fırçası halı üzerinde gezerken, küçük püskürtücüler şampuanı halıya püskürtür. Fırça, halı liflerindeki kirleri yüzeye çıkarırken, halı yıkama makinesi güçlü çekme özelliği ile kiri ve suyu içerisine alır. Halıdan çekilen pis su ve şampuan daha sonra aktarılabilecek olan bir yerde toplanır. Günümüzde ise halı yıkama makineleri, halıları daha az nemli bırakarak, halı bir saat içerisinde kurumuş olur.

Dayanıklı halı makine modellerinin bir kaçında, temizleme işleminde sıcak hava kullanarak halıyı kurutan ısıtıcı birimleri mevcuttur.

Evlerde kullanılabilen halı yıkama makineleri günlük temizlik için tercih edilebilir, fakat derinlemesine temizlik için profesyonel makinelerin yerini tutmaz. İşletmelerde kullanılan halı yıkama makinesi, halının derinlerine işlenmiş kirler söz konusu olduğunda en iyi çözümü sunmaktadır. Leke çıkarıcılar ile güçlendirilen halı yıkama makineleri sayesinde lekelerin çoğu da çıkarılabilmektedir. Sonuç olarak, halınızın uzun süre de dayanabilmesi, tertemiz görünmesi ve güzel kokması, profesyonel kişiler tarafından halı yıkama makineleri ile yıkanmasını gerektirir.